Jakub Zawadzki

adwokat

j.zawadzki@kpmlegal.pl
Jakub Zawadzki

W zespole Kancelarii od 2015 roku. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim i jest adwokatem Izby Adwokackiej w Katowicach.

Jego zainteresowania oscylują wokół prawa gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa spółek handlowych, prawa nowych technologii i Internetu, w szczególności z zakresu zagadnień prawnoautorskich. Na co dzień zajmuje się obsługą prawną podmiotów prawa handlowego, prowadzi kompleksowe doradztwo prawne dla funduszy inwestycyjnych typu private equity oraz przygotowuje i prowadzi inwestycje kapitałowych od strony prawnej. Wspiera prawników Kancelarii w prawnym due dilligence nieruchomości i przedsiębiorstw.

Prywatnie uwielbia podróżować, a wszystkie drogi prowadzą go zazwyczaj na bliższy i dalszy wschód. Oddany kibic Arsenalu Londyn. Po godzinach angażuje się w działalność społeczną, czego zwieńczeniem było pełnienie funkcji Przewodniczącego Rady Samorządu Studenckiego WPiA UŚ.

Płynnie włada językiem angielskim, a rosyjskim i hiszpańskim w stopniu komunikatywnym.

Więcej – LinkedIn

+48 696 902 722

Case study

Inwestycja kapitałowa w Circunomics GmbH

Inwestycja kapitałowa w Circunomics GmbH

Kancelaria doradzała ORLEN VC sp. z o.o. w zakresie dokonywanej inwestycji kapitałowej w niemiecki startup Circunomics GmbH.

Circunomics to nowoczesna platforma umożliwiająca ponowne wykorzystanie i późniejszy recykling akumulatorów z milionów samochodów elektrycznych wprowadzanych co roku do użytku.
Transakcja była przeprowadzana pod prawem niemieckim, wraz z partnerującą kancelarią VOY z Berlina.

Po stronie KPM LEGAL projekt prowadzili adwokat Jakub Zawadzki oraz radca prawny Tomasz Michalik, przy wsparciu radcy prawnego Magdaleny Pająk.

czerwiec 2023 r.

Inwestycja w ramach Rundy A w Symmetrical

Inwestycja w ramach Rundy A w Symmetrical

KPM LEGAL świadczyła usługi doradztwa transakcyjnego dla Symmetrical.ai Ltd. w ramach inwestycji kapitałowej w ramach Rundy A na kwotę 18,5 mln USD (ok. 82 mln PLN) oraz obsługi procesu sprzedaży udziałów w transakcji.

Symmetrical.ai jest pierwszym globalnym dostawcą technologii headless payroll, która umożliwia automatyzację procesów płacowych a także wypłaty na życzenie (zaliczki pracownicze) w dowolnym momencie.

Transakcja przeprowadzana była w całości pod prawem UK, a w imieniu kancelarii proces prowadził adwokat Jakub Zawadzki.

Neptune Labs realizuje kolejną inwestycję

Neptune Labs realizuje kolejną inwestycję

Kancelaria, reprezentowana przez radcę prawnego Tomasza Michalika i aplikanta adwokackiego Jakuba Zawadzkiego miała zaszczyt prowadzić proces inwestycyjny na zlecenie Neptune Labs sp. z o.o. obejmujący także spółkę amerykańską Neptune Labs, Inc.

Neptune.ai to polski startup, który rozwija platformę pomagającą inżynierom i całym zespołom w zarządzaniu budową i treningiem modeli sztucznej inteligencji/uczenia maszynowego.

Łączna wartość finansowania wyniosła ponad 3 mln USD, a inwestorami w ramach rundy był fundusz TDJ-Pitango Ventures, wspierany przez koinwestorów: Rheingau Founders oraz btov Partners.

listopad 2019 r.

Nethone x Mangopay

Nethone x Mangopay

Kancelaria reprezentowała spółkę Nethone sp. z o.o. w transakcji nabycia 100% jej udziałów przez spółkę prawa luksemburskiego AI Stargate (Luxembourg) Sarl – spółkę celową funduszu private equity Advent International dla projektu Mangopay.

Dołączenie Nethone do Grupy Mangopay jest elementem strategii inwestycyjnej Advent International, mającej na celu stworzenie globalnego lidera technologicznego w zakresie infrastruktury płatniczej i uwierzytelnieniowej dla marketplaceów.

Grupa Mangopay dysponuje kapitałem na rozwój w wysokości 75 mln € (ponad 350 mln PLN), z którego cześć środków zostanie przeznaczone na rozwój działalności Nethone i stworzenie w Polsce hubu technologicznego.

W transakcji prowadzonej przez londyński oddział Weil, Gothsal & Manges wspierana przez CMS Poland, ze strony kancelarii doradzał adwokat Jakub Zawadzki, a po stronie wspólników spółki kancelarią prowadzącą był polski oddział DLA Piper.

Listopad 2022 r.

Packhelp pozyskuje 190 mln zł w Serii B

Packhelp pozyskuje 190 mln zł w Serii B

KPM LEGAL, reprezentowana przez adwokata Jakuba Zawadzkiego, współdoradzała funduszowi Market One Capital przy kolejnej rundzie inwestycjnej w Packhelp S.A., polski startup prowadzący największy w Europie marketplace umożliwiający projektowanie i zamawianie spersonalizowanych opakowań dla branży e-commerce.

Środki pozyskane w ramach Serii B oscylowały w granicy 40 mln euro. To największa runda finansowania na tym poziomie w kraju. Rundzie przewodził francuski fundusz Infravia Growth, przy udziale PortfoLion i dotychczasowego inwestora White Star Capital. Finansowanie, w ramach venture debt zapewnił też Europejski Bank Inwestycyjny (EIB). W sumie startup pozyskał od inwestorów ponad 240 mln zł.

październik 2021 r.

Personnel Service z pokaźnymi funduszami na rozwój

Personnel Service z pokaźnymi funduszami na rozwój

KPM LEGAL doradzała Książek Holding – funduszowi Mariusza Książka, założyciela i prezesa m.in. jednego z największych krajowych deweloperów – Marvipolu, w ramach inwestycji na kwotę 15 mln złotych w spółkę Personnel Service S.A. Personnel Service to jeden z liderów zatrudnienia personelu z zagranicy oraz wiodąca firma outsourcingowa w Polsce.

W transakcji po stronie kancelarii doradzali radca prawny Tomasz Michalik i adwokat Jakub Zawadzki.

czerwiec 2022

Pierwsza zagraniczna inwestycja Pracuj Ventures

Pierwsza zagraniczna inwestycja Pracuj Ventures

Kancelaria, z ramienia której doradztwo świadczył adwokat Jakub Zawadzki, świadczyła usługi doradztwa transakcyjnego na rzecz Pracuj Ventures ASI, w ramach inwestycję w spółkę angielską, Peopleforce.io Ltd.

Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania typu HR suite, umożliwiające zautomatyzowanie procesów zarządzania zasobami ludzkimi: na etapie rekrutacji oraz w trakcie zatrudnienia. PeopleForce to już dziewiąta spółka w portfelu Pracuj Ventures i kolejny owoc wieloletniej współpracy funduszu z naszą kancelarią.

kwiecień 2022

Przejęcie Versum sp. z o.o. przez Booksy

Przejęcie Versum sp. z o.o. przez Booksy

Kancelaria prowadziła w imieniu spółki Versum sp. z o.o. oraz jej wspólników negocjacje w ramach transakcji przejęcia jej przez operatora jednej z największym platform do rezerwacji wizyt w branży hair&beauty.

W efekcie transakcji dotychczasowi konkurenci stworzyli globalnego lidera w branży, z którego usług korzysta blisko 13 mln użytkowników, rezerwujących blisko 100 mln wizyt rocznie.

Z ramienia kancelarii transakcję obsługiwali adwokat Jakub Zawadzki oraz radca prawny Tomasz Michalik. Po stronie nabywcy proces prowadziła kancelaria Olesiński & Wspólnicy.

grudzień 2020 r.

Udana wyjście inwestycyjne Hedgehog Fund z Preply

Udana wyjście inwestycyjne Hedgehog Fund z Preply

Kancelaria doradzała funduszowi Hedgehog Fund w ramach transakcji dezinwestycji z jednej z jego pierwszych spółek portfelowych – Preply, Inc.

Preply to założona w Ukrainie platforma stanowiąca globalną sieć usług e-learningowych dostępnych w 30 krajach świata, łączącą największą na świecie społeczność osób uczących się języków obcych na żywo.

Po stronie KPM LEGAL w transakcji doradzał radca prawny Tomasz Michalik i adwokat Jakub Zawadzki.

marzec 2022 r.

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Zapraszam do kontaktu:

t.michalik@kpmlegal.pl
+48 507 177 223

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Zapraszam do kontaktu:

m.pajak@kpmlegal.pl
+48 501 308 702

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Zapraszam do kontaktu:

m.sobczak@kpmlegal.pl
+48 607 216 020

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Zapraszam do kontaktu:

j.zawadzki@kpmlegal.pl
+48 (32) 233 70 75

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Zapraszam do kontaktu:

w.turecki@kpmlegal.pl
+48 (32) 233 70 75