Tomasz
Michalik

radca prawny

t.michalik@kpmlegal.pl
Tomasz Michalik

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Poitiers, gdzie uzyskał dyplom Diplôme d’études supérieures spécialisées (DESS).

Radca prawny wpisany na listę przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.

Specjalizuje się w doradztwie przy realizacji dużych projektów infrastrukturalnych, finansowaniu inwestycji, prawie gospodarczym i obsłudze przedsiębiorców ze szczególnym uwzględnieniem funduszy inwestycyjnych oraz podmiotów operujących na rynku nowych technologii. Prawnik w warszawskim oddziale francuskiej kancelarii Gide Loyrette Nouel. Na początku lat 2000 uczestniczył w procesach prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych przemysłu cukrowego, w postępowaniach ochronnych prowadzonych przed Ministrem Gospodarki reprezentując największego europejskiego producenta stali oraz uczestniczył w obsłudze inwestycji budowlanych typu green field.

Doradzał klientom z branży IT, ze szczególnym uwzględnieniem ich bieżącej działalności jak i działalności inwestycyjnej. Współpracuje z funduszami inwestycyjnymi typu private equity, jak również typu corporate vc prowadzącymi inwestycje w podmioty we wczesnych fazach rozwoju (seed funding), jak i finansowaniu w kolejnych rundach inwestycyjnych. Ponadto specjalizuje się w negocjowaniu kontraktów handlowych, fuzjach i przejęciach.

Były członek rad nadzorczych PEC Jastrzębie i SKOTAN Skoczów, Unitor B Sp. z o.o, Centrum Zdrowia w Mikołowie Sp. z o.o., a aktualnie Przewodniczący Rady Nadzorczej Carbon Studio SA.

Od roku 2005 partner zarządzający kancelarii KPM LEGAL.

Biegle włada językiem angielskim oraz francuskim.

Case study

Inowrocławskie Kopalnie Soli „Solino”

Inowrocławskie Kopalnie Soli „Solino”

KPM LEGAL reprezentowała Inowrocławskie Kopalnie Soli „Solino” (spółkę zależną PKN Orlen) w negocjacjach z Ciech i Ciech Soda Polska. W grudniu IKS „Solino”, Ciech i Ciech Soda Polska podpisały umowy na dostawy solanki i sprzedaż soli oraz wody, a także porozumienie dotyczące partycypowania przez Ciech Soda Polska w kosztach niezbędnych inwestycji IKS Solino, które Ciech szacuje na 220 mln zł do 2026 r.

W przygotowaniu projektów umów oraz negocjacjach uczestniczyli radca prawny Tomasz Michalik i Michał Sobczak.

Inwestycja kapitałowa w Circunomics GmbH

Inwestycja kapitałowa w Circunomics GmbH

Kancelaria doradzała ORLEN VC sp. z o.o. w zakresie dokonywanej inwestycji kapitałowej w niemiecki startup Circunomics GmbH.

Circunomics to nowoczesna platforma umożliwiająca ponowne wykorzystanie i późniejszy recykling akumulatorów z milionów samochodów elektrycznych wprowadzanych co roku do użytku.
Transakcja była przeprowadzana pod prawem niemieckim, wraz z partnerującą kancelarią VOY z Berlina.

Po stronie KPM LEGAL projekt prowadzili adwokat Jakub Zawadzki oraz radca prawny Tomasz Michalik, przy wsparciu radcy prawnego Magdaleny Pająk.

czerwiec 2023 r.

Personnel Service z pokaźnymi funduszami na rozwój

Personnel Service z pokaźnymi funduszami na rozwój

KPM LEGAL doradzała Książek Holding – funduszowi Mariusza Książka, założyciela i prezesa m.in. jednego z największych krajowych deweloperów – Marvipolu, w ramach inwestycji na kwotę 15 mln złotych w spółkę Personnel Service S.A. Personnel Service to jeden z liderów zatrudnienia personelu z zagranicy oraz wiodąca firma outsourcingowa w Polsce.

W transakcji po stronie kancelarii doradzali radca prawny Tomasz Michalik i adwokat Jakub Zawadzki.

czerwiec 2022

Udana wyjście inwestycyjne Hedgehog Fund z Preply

Udana wyjście inwestycyjne Hedgehog Fund z Preply

Kancelaria doradzała funduszowi Hedgehog Fund w ramach transakcji dezinwestycji z jednej z jego pierwszych spółek portfelowych – Preply, Inc.

Preply to założona w Ukrainie platforma stanowiąca globalną sieć usług e-learningowych dostępnych w 30 krajach świata, łączącą największą na świecie społeczność osób uczących się języków obcych na żywo.

Po stronie KPM LEGAL w transakcji doradzał radca prawny Tomasz Michalik i adwokat Jakub Zawadzki.

marzec 2022 r.

Przejęcie Versum sp. z o.o. przez Booksy

Przejęcie Versum sp. z o.o. przez Booksy

Kancelaria prowadziła w imieniu spółki Versum sp. z o.o. oraz jej wspólników negocjacje w ramach transakcji przejęcia jej przez operatora jednej z największym platform do rezerwacji wizyt w branży hair&beauty.

W efekcie transakcji dotychczasowi konkurenci stworzyli globalnego lidera w branży, z którego usług korzysta blisko 13 mln użytkowników, rezerwujących blisko 100 mln wizyt rocznie.

Z ramienia kancelarii transakcję obsługiwali adwokat Jakub Zawadzki oraz radca prawny Tomasz Michalik. Po stronie nabywcy proces prowadziła kancelaria Olesiński & Wspólnicy.

grudzień 2020 r.

Enervigo Sp. z o.o. pozyskuje inwestora finansowego

Enervigo Sp. z o.o. pozyskuje inwestora finansowego

W roku 2022 spółka Enervigo pozyskała od prywatnego funduszu inwestycyjnego Ataraxy Ventures finansowanie na poziomie 15 mln zł mające na celu wsparcie rozwoju nowej strategii spółki. Jednocześnie przygotowana i wynegocjowana przez KPM LEGAL umowa inwestycyjna przewiduje opcjonalną możliwość dalszego wsparcia finansowego w kolejnych latach. Grupa Enervigo stawia sobie za cel stanie się w najbliższych latach jednym z liderów efektywnej transformacji energetycznej w Polsce.

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Zapraszam do kontaktu:

t.michalik@kpmlegal.pl
+48 507 177 223

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Zapraszam do kontaktu:

m.pajak@kpmlegal.pl
+48 501 308 702

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Zapraszam do kontaktu:

m.sobczak@kpmlegal.pl
+48 607 216 020

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Zapraszam do kontaktu:

j.zawadzki@kpmlegal.pl
+48 (32) 233 70 75

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Zapraszam do kontaktu:

w.turecki@kpmlegal.pl
+48 (32) 233 70 75